Kotiinkuljetus - Etelä-Suomi

Alla olevassa taulukossa on esitetty postinumeroalueet, joille toimitamme kotiinkuljetuksena kaikkia verkkokaupan tuotteita, mukaan lukien pakasteet ja koiranmakkarat.

Huoneenlämmössä säilyviä tuotteita voi tilata koko maahan Postin kotiinkuljetuksena.

TOIMIPAIKKAPONOTIKETOPELA
BOX0119015-21  15-21 
ESPOO0210012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0211012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0212012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0213012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0214012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0215012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0216012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0217012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0218012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0220012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0221012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0223012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0224012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0225012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0226012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0227012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0228012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0229012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0230012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0232012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0233012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0234012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0236012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0238012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0260012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0261012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0262012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0263012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0265012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0266012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0268012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0271012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0272012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0273012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0274012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0275012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0276012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0277012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0278012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0281012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0282015-21  15-21 
ESPOO0286015-21  15-21 
ESPOO0292012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0294012-2212-2212-2212-2212-19
ESPOO0297015-2115-2115-2115-21 
ESPOO0298015-2115-2115-2115-21 
EVITSKOG0255015-21  15-21 
HAARAJOKI0448013-2113-2113-2113-21 
HAMARI0665015-21  15-21 
HELSINKI0010012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0012012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0013012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0014012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0015012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0016012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0017012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0018012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0020012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0021012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0022012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0023012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0024012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0025012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0026012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0027012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0028012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0029012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0030012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0031012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0032012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0033012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0034012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0035012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0036012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0037012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0038012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0039012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0040012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0041012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0042012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0043012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0044012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0050012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0051012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0052012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0053012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0054012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0055012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0056012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0057012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0058012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0059012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0060012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0061012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0062012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0063012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0064012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0065012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0066012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0067012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0068012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0069012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0070012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0071012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0072012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0073012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0074012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0075012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0076012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0077012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0078012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0079012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0080012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0081012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0082012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0083012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0084012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0085012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0086012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0087012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0088012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0089012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0090012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0091012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0092012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0093012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0094012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0095012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0096012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0097012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0098012-2212-2212-2212-2212-19
HELSINKI0099012-2212-2212-2212-2212-19
HUHMARI0315015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0544015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0546015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0562015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0580015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0581015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0582015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0583015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0584015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0585015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0586015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0588015-21  15-21 
HYVINKÄÄ0590015-21  15-21 
ILOLA0728015-21  15-21 
JÄNIKSENLINNA0439015-21  15-21 
JÄRVENPÄÄ0440013-2113-2113-2113-21 
JÄRVENPÄÄ0441013-2113-2113-2113-21 
JÄRVENPÄÄ0442013-2113-2113-2113-21 
JÄRVENPÄÄ0443013-2113-2113-2113-21 
JÄRVENPÄÄ0444013-2113-2113-2113-21 
JOKELA0540015-21  15-21 
JORVAS0242015-21  15-21 
KALKKIRANTA0118015-21  15-21 
KANGASALA3620015-21   
KANGASALA3622015-21 
  
KANGASALA3624015-21 
  
KANGASALA3610015-21 
  
KANGASALA3628015-21 
  
KANTVIK0246015-21  15-21 
KAUNIAINEN0270012-2212-2212-2212-2212-19
KELLOKOSKI0450015-21  15-21 
KERAVA0420013-2113-2113-2113-21 
KERAVA0422013-2113-2113-2113-21 
KERAVA0423013-2113-2113-2113-21 
KERAVA0425013-2113-2113-2113-21 
KERAVA0426013-2113-2113-2113-21 
KERKKOO0653015-21  15-21 
KIRKKONUMMI0240015-21  15-21 
KIRKKONUMMI0241015-21  15-21 
KIRKKONUMMI0248015-21  15-21 
KIRKKONUMMI0251015-21  15-21 
KIRKKONUMMI0254015-21  15-21 
KLAUKKALA0180015-2115-2115-2115-21 
KLAUKKALA0182015-2115-2115-2115-21 
KLAUKKALA0184015-2115-2115-2115-21 
KULLOONKYLÄ0683015-21  15-21 
LAHELA0433013-2113-2113-2113-21 
LAHTI15100 15-21 15-21 
LAHTI15110 15-21 15-21 
LAHTI15140 15-21 15-21 
LAHTI15150 15-21 15-21 
LAHTI15160 15-21 15-21 
LAHTI15170 15-21 15-21 
LAHTI15200 15-21 15-21 
LAHTI15210 15-21 15-21 
LAHTI15240 15-21 15-21 
LAHTI15300 15-21 15-21 
LAHTI15320 15-21 15-21 
LAHTI15340 15-21 15-21 
LAHTI15500 15-21 15-21 
LAHTI15520 15-21 15-21 
LAHTI15610 15-21 15-21 
LAHTI15680 15-21 15-21 
LAHTI15700 15-21 15-21 
LAHTI15800 15-21 15-21 
LAHTI15810 15-21 15-21 
LAHTI15820 15-21 15-21 
LAHTI15830 15-21 15-21 
LAHTI15840 15-21 15-21 
LAHTI15850 15-21 15-21 
LAHTI15860 15-21 15-21 
LAHTI15870 15-21 15-21 
LAHTI15900 15-21 15-21 
LAHTI15950 15-21 15-21 
LAPINKYLÄ0252015-21  15-21 
LAPPERS0259015-21  15-21 
LEMPÄÄLÄ3388015-21 
  
LEMPÄÄLÄ3750015-21 
  
LEMPÄÄLÄ3753015-21 
  
LEMPÄÄLÄ3755015-21 
  
LEMPÄÄLÄ3756015-21 
  
LEMPÄÄLÄ3757015-21 
  
LEPSÄMÄ0183015-2115-2115-2115-21 
LOHJA0810015-21  15-21 
LOHJA0815015-21  15-21 
LOHJA0820015-21  15-21 
LOHJA0835015-21  15-21 
LOHJA0845015-21  15-21 
LOHJA0850015-21  15-21 
LOHJA0868015-21  15-21 
LOHJA0870015-21  15-21 
LUHTAJOKI0181015-2115-2115-2115-21 
LUOMA0244015-21  15-21 
MARTINKYLÄ0415015-21  15-21 
MASALA0243015-21  15-21 
NAHKELA0435015-21  15-21 
NOKIA3710015-21 
  
NOKIA3712015-21 
  
NOKIA3713015-21 
  
NOKIA3714015-21 
  
NOKIA3715015-21 
  
NUKARI0545015-21  15-21 
NUMMELA0310015-21  15-21 
NUMMENKYLÄ0446013-2113-2113-2113-21 
NUPPULINNA0543015-21  15-21 
NURMIJÄRVI0190015-21  15-21 
PAIPPINEN0417015-21  15-21 
PALOJOKI0194015-21  15-21 
PIKKALA0249015-21  15-21 
PIRKKALA3392015-21 
  
PIRKKALA3395015-21 
  
PIRKKALA3396015-21 
  
PIRKKALA3398015-21 
  
PORVOO0610015-21  15-21 
PORVOO0615015-21  15-21 
PORVOO0620015-21  15-21 
PORVOO0640015-21  15-21 
PORVOO0645015-21  15-21 
PORVOO0650015-21  15-21 
RAJAMÄKI0520015-21  15-21 
RUSUTJÄRVI0437015-21  15-21 
SANNAINEN0731015-21  15-21 
SARVVIK0239015-21  15-21 
SIIVIKKALA3345015-21 
  
SIPOO0413015-21  15-21 
SIUNTIO0258015-21  15-21 
SIUNTIO0257015-21  15-21 
SÖDERKULLA0115015-21  15-21 
SUNDSBERG0245015-21  15-21 
TALMA0424013-2113-2113-2113-21 
TAMPERE3310015-21 
  
TAMPERE3318015-21 
  
TAMPERE3320015-21 
  
TAMPERE3321015-21 
  
TAMPERE3323015-21 
  
TAMPERE3324015-21 
  
TAMPERE3325015-21 
  
TAMPERE3327015-21 
  
TAMPERE3330015-21 
  
TAMPERE3331015-21 
  
TAMPERE3333015-21 
  
TAMPERE3334015-21 
  
TAMPERE3340015-21 
  
TAMPERE3341015-21 
  
TAMPERE3342015-21 
  
TAMPERE3350015-21 
  
TAMPERE3352015-21 
  
TAMPERE3353015-21 
  
TAMPERE3354015-21 
  
TAMPERE3356015-21 
  
TAMPERE3358015-21 
  
TAMPERE3361015-21 
  
TAMPERE3370015-21 
  
TAMPERE3371015-21 
  
TAMPERE3372015-21 
  
TAMPERE3373015-21 
  
TAMPERE3380015-21 
  
TAMPERE3382015-21 
  
TAMPERE3384015-21 
  
TAMPERE3385015-21 
  
TAMPERE3387015-21 
  
TAMPERE3390015-21 
  
TOLKKINEN0675015-21  15-21 
TURKU20100 15-21 15-21 
TURKU20200 15-21 15-21 
TURKU20210 15-21 15-21 
TURKU20240 15-21 15-21 
TURKU20250 15-21 15-21 
TURKU20300 15-21 15-21 
TURKU20320 15-21 15-21 
TURKU20360 15-21 15-21 
TURKU20380 15-21 15-21 
TURKU20400 15-21 15-21 
TURKU20460 15-21 15-21 
TURKU20500 15-21 15-21 
TURKU20520 15-21 15-21 
TURKU20540 15-21 15-21 
TURKU20610 15-21 15-21 
TURKU20660 15-21 15-21 
TURKU20700 15-21 15-21 
TURKU20720 15-21 15-21 
TURKU20730 15-21 15-21 
TURKU20740 15-21 15-21 
TURKU20750 15-21 15-21 
TURKU20760 15-21 15-21 
TURKU20780 15-21 15-21 
TURKU20800 15-21 15-21 
TURKU20810 15-21 15-21 
TURKU20880 15-21 15-21 
TURKU20900 15-21 15-21 
TURKU21100 15-21 15-21 
TURKU21110 15-21 15-21 
TURKU21120 15-21 15-21 
TURKU21200 15-21 15-21 
TURKU21210 15-21 15-21 
TURKU21220 15-21 15-21 
TURKU21260 15-21 15-21 
TURKU21280 15-21 15-21 
TUUSULA0430013-2113-2113-2113-21 
TUUSULA0431013-2113-2113-2113-21 
TUUSULA0432013-2113-2113-2113-21 
TUUSULA0434013-2113-2113-2113-21 
TUUSULA0436013-2113-2113-2113-21 
TUUSULA0438013-2113-2113-2113-21 
UPINNIEMI0247015-21  15-21 
VANTAA0120012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0123012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0126012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0128012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0130012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0134012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0135012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0136012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0137012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0138012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0139012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0140012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0142012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0145012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0148012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0149012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0151012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0152012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0153012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0160012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0161012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0162012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0163012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0164012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0165012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0166012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0167012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0168012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0169012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0170012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0171012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0172012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0173012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0174012-2212-2212-2212-2212-19
VANTAA0175015-2115-2115-2115-21 
VANTAA0176015-2115-2115-2115-21 
VANTAA0177012-2212-2212-2212-2212-19
VÄSTERSKOG0112015-21  15-21 
VEIKKOLA0288015-21  15-21 
VUORENTAUSTA3343015-21 
  
YLÖJÄRVI3347015-21 
  
YLÖJÄRVI3348015-21 
 
Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 25.1.2021 alkaen.

Verkkokauppa

Eläinruokatehdas Lemmikki Oy
Jäniksenpolku 33
70400 KUOPIO

044 768 0320
verkkokauppa@elainruoka.com
www.elainruoka.com
0620636-8

Kaupassa asioivien yksityishenkilöiden tulee olla täysi-ikäisiä. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin. Emme toimita tilauksia Ahvenanmaalle.

Tilaaminen

Lisää haluamasi tuotteet ostoskoriin. Siirry sitten kassalle, valitse toimitustapa ja maksa tilaus haluamaasi maksutapaa käyttäen. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Minimitilauksen arvo Verkkokaupassamme on 25 € (sis. ALV).

Maksutavat

Maksupalveluna toimii Paytrail, jonka kautta maksuvaihtoehtoina ovat: verkkopankit, maksukortit ja MobilePay sekä Collector- ja Jousto-laskut (myös osamaksut). Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Paytrail ehdot tai vaihtoehtoisesti valitessasi laskun hyväksyt laskun myöntäjän ehdot. Painamalla "Osta" painiketta hyväksyt Eläinruokatehdas Lemmikki Oy:n verkkokaupan yleiset ehdot.

Tilausvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkista aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus siltä varalta, että ilmenee tarvetta ottaa yhteyttä asiakaspalveluun. Pidä aina tilausnumerosi saatavilla, kun otat yhteyttä asiakaspalveluun tilaukseesi liittyen. Vastaanotettuasi tilauksesi tarkista, että lähetyksen sisältö täsmää tilausvahvistuksen kanssa.

Toimitustavat ja -kulut

Postin ja Matkahuollon toimitustavat – koskee koko maata

Ei pakasteille eikä viileätuotteille, kuten koiranmakkaroille.

Toimipisteeseen tai pakettiautomaattiin: toimituskulu 4,90 €, yli 50 €:n tilauksille ilmainen. Tilaus toimitetaan kassalla valitsemaasi toimipisteeseen tai pakettiautomaattiin. Saat saapuneesta lähetyksestä saapumisilmoituksen tekstiviestillä. Jos pakettiautomaattiin tilattu lähetys ei mahdu pakettiautomaattiin tai automaatti on täynnä, lähetys ohjautuu toimipisteeseen. Lähetys tulee noutaa 7 vuorokauden kuluessa saapumisilmoituksesta.

Perille, päivällä ilman ennakkoilmoitusta: toimituskulu 9,90 €, yli 75 €:n tilauksille ilmainen. Tilaus toimitetaan perille toimitusosoitteeseen työpäivän aikana, ilman ennakkoilmoitusta. Mikäli osoitteessa ei ole ketään paikalla vastaanottamassa lähetystä, se toimitetaan toimipisteeseen, josta se tulee noutaa 7 vuorokauden kuluessa.

Perille, sovitusti: toimituskulu 11,90 €, yli 75 €:n tilauksille ilmainen. Tilaus toimitetaan perille toimitusosoitteeseen sovitusti. Posti/Matkahuolto ottaa sinuun yhteyttä toimitusajan sopimiseksi. Mikäli osoitteessa ei ole sovittuna ajankohtana ketään paikalla vastaanottamassa lähetystä, se toimitetaan toimipisteeseen, josta se tulee noutaa 7 vuorokauden kuluessa.

Kotiinkuljetus toimitustavat – koskee Etelä-Suomen aluetta

Tämä kuljetusmuoto valitaan aina, jos tilataan pakastetuotteita tai viileässä säilytettäviä Oscar koiranmakkaroita.

Suosittelemme Kotiinkuljetus toimitustapaa kaikille, jotka asuvat Etelä-Suomen alueella, koska se on nopein ja edullisin kotiinkuljetus toimitustapa.

Voit tarkistaa Kotiinkuljetuksen toimitusalueet TÄÄLTÄ. Pakastettuotteiden ja koiranmakkaroiden osalta voit myös tarkistaa kunkin tuotteen tuotesivuilta, toimitammeko ks. tuotetta omalle asuinalueellesi. Pakaste- ja viileätuotteet toimitetaan aina vain kotiinkuljetuksena. Samaan kuljetukseen voi tilata myös tuotteita koko Verkkokaupan valikoimasta.

Kotiinkuljetus – 6 tunnin aikaikkuna: toimituskulu 7,90 €, yli 75 €:n tilauksille ilmainen. Toimitusaikavälit voit tarkistaa TÄÄLTÄ. Tällä toimitustavalla pystyt valitsemaan kassalla toimituspäivän ja toimitusajan 6 tunnin toimitusaikavälille. Toimitusta edeltävänä iltana saat tekstiviestin, jossa on tarkennettu toimitusaikaväli 2 tunnin tarkkuudelle.

Kotiinkuljetus – 2 tunnin aikaikkuna: toimituskulu 11,90 €, yli 100 €:n tilauksille ilmainen. Toimitusaikavälit voit tarkistaa TÄÄLTÄ. Tällä toimitustavalla pystyt valitsemaan kassalla toimituspäivän ja toimitusajan 2 tunnin toimitusaikavälille. Toimitusta edeltävänä iltana saat tekstiviestin, jossa muistutetaan seuraavan päivän toimituksesta.

Toimitusaika

Valitessasi toimitustavaksi Kotiinkuljetuksen (valittava aina, jos tilaat pakasteita tai koiranmakkaroita), saat tuotteet perille seuraavana päivänä, mikäli tilauksesi on tehty arkena klo 11:00 mennessä, ja mikäli tilatuille tuotteille on määritelty seuraava arkipäivä toimituspäiväksi. Kotiinkuljetus toimitustapa tarjoaa sinulle myös mahdollisuuden määritellä tilaus tulevaisuuteen, kalenterivalintana tietylle toimituspäivälle, ei kuitenkaan kahta viikkoa pidemmälle.

Valitessasi toimitustavaksi Postin on toimitusaika 1-6 arkipäivää. Tätä toimitustapaa et voi valita, mikäli tilaat pakastetuotteita tai Oscar koiranmakkaroita.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Peruuttamisoikeus

Peruuttamisoikeus ei koske pakastetuotteita, eikä viileässä säilytettäviä tuotteita, kuten koiranmakkaroita. Peruuttamisoikeus ei koske sinetöitynä toimitettuja ja avattuja tuotteita, joita ei voi myydä edelleen.

Muiden tuotteiden osalta on tilauksilla 14 päivän peruuttamisoikeus, jonka kuluessa voit perua kaupan ilman erityistä syytä tekemällä peruuttamisilmoituksen. Voit tehdä peruuttamisilmoituksen esim. sähköpostitse, postitse tai tekstiviestillä (ks. asiakaspalvelun yhteystiedot alla). 14 päivän peruuttamisoikeus lasketaan tilattujen tuotteiden vastaanottamisesta. Mikäli tuotteet toimitetaan useammassa erässä, peruuttamisoikeus lasketaan viimeisen toimituserän vastaanottamisesta. Jos peruuttamisoikeuden viimeinen päivä on lauantai tai pyhäpäivä, peruuttamisilmoituksen voi tehdä vielä tätä seuraavana arkipäivänä.

Tuotteiden palauttaminen

Kun perut tilauksen, palautus on lähetettävä viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen tekemisestä. Muistathan että palautusoikeutta ei ole pakastetuotteilla eikä viileässä säilytettävillä tuotteilla, kuten koiranmakkaroilla. Palauttaa ei voi myöskään sinetöitynä toimitettuja ja avattuja tuotteita, joita ei voi myydä edelleen.

Vastuullasi on tarvittaessa näyttää toteen, että tuotteet on palautettu määräajassa, esimerkiksi palautuskuitilla. Tuotteet tulee palauttaa asianmukaisesti pakattuna. Jos sinulla on asiakastili, voit halutessasi täyttää palautuslomakkeen asiakastilin tilaushistoriasta ja sisällyttää tämän pakettiin palautettavien tuotteiden kanssa. Käytämme kaikille palautuksille Postin kuljetuspalveluita. Katso Postin ohjeet lähetyksen palautusta varten TÄÄLTÄ tai ota yhteys asiakaspalveluumme. Käytä aina palautuksen yhteydessä sopimustunnustamme, joka on 660522. Säilytä aina tosite palautuksen lähettämisestä.

Maksun palauttaminen

Palautamme sinulle palautettujen tuotteiden hinnan (ja lisäksi toimituskulut, jos koko tilaus peruutetaan) viimeistään 14 arkipäivän kuluttua peruutusilmoituksen vastaanottamisesta. Mikäli palautuslähetys ei ole tähän mennessä vielä saapunut meille, maksamme hyvityksen palautuslähetyksen vastaanotettuamme. Suoritamme maksun palautuksen sillä maksutavalla, jolla tilaus on alun perin maksettu, ellei asiasta ole nimenomaisesti muuta sovittu. Jos valitset muun kuin yllä kohdassa "Tuotteiden palauttaminen" kuvatun toimitustavan palautuslähetykselle, emme ole velvoitettuja hyvittämään tästä aiheutuneita ylimääräisiä kustannuksia.

Vastaanottamatta tai noutamatta jätetty tilaus

Toimitustapana Posti

Vastaanottamatta tai noutamatta jätetystä tilauksesta pidätämme oikeuden periä toimituskulut, ja toimitusta ei enää uudelleen jaeta asiakkaalle. Kulut pidätetään asiakkaalle maksettavasta palautussummasta.

Toimitustapana Kotiinkuljetus 6 tai 2 tunnin aikaikkunalla

Jos emme tavoita asiakasta jakeluajankohtana ja tuotteet joudutaan palauttamaan varastollemme, voidaan asiakkaan kanssa sopia uudelleentoimituksesta. Asiakaspalvelumme on yhteydessä asiakkaaseen uuden toimitusajankohdan sopimiseksi. Uudelleentoimituksessa asiakas kuitenkin vastaa uudelleentoimittamisesta aihetuvista kustannuksista.

Mikäli asiakas ei halua uudelleentoimitusta tai häntä ei tavoiteta kohtuullisessa ajassa uuden toimitusajankohdan sopimiseksi, vastaa asiakas kuitenkin tuotteiden keräilystä, toimituksesta ja palautuksesta aiheutuneista toteutuneista kustannuksista, jotka pidätetään asiakkaalle maksettavasta tuotteiden palautussummasta.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, ilmoita virheestä asiakaspalveluumme 14 päivän kuluessa tilauksen vastaanottamisesta. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, tee välittömästi asiasta reklamaatio kuljetusyhtiölle. Mikäli huomaat tuotteen vaurioituneen vasta kun olet jo vastaanottanut ja avannut lähetyksen, ilmoita asiasta asiakaspalveluumme. Lähetä mielellään myös kuvia vaurioista.

Asiakaspalvelun yhteystiedot ja palautusosoite

Eläinruokatehdas Lemmikki Oy
Jäniksenpolku 33
70400 KUOPIO

044 768 0320
verkkokauppa@elainruoka.com
www.elainruoka.com
0620636-8